СОПСТВЕНИЧКИ МАЛИ ПРОМЕНИ - претседателот на УО на „Алкалоид“, Мукаетов, се стекна со 400 обични акции


Кога компанијата е успешна и има одлични перформанси и развојни перспективи, логично е дека раководните лица, а воедно и најголеми акционери, купуваат акции од ...
| | веќе видена | слични

Голема промена се случила кај директорските позиции на „Раде Кончар - апаратна техника“. На вчерашното Собрание на акционери биле отповикани пет члена на ...
| | веќе видена | слични

Раде Кончар апаратна техника оствари одлична добивка во минатата година, а причини за задоволство имаат и акционерите на компанијата, бидејќи за ланската ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на оваа година, зетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан го официјализираше купувањето на пет деловни паркови во Белград, кои вклучуваат 11 ...
| | веќе видена | слични

Се случиле промени во органите на управување на НЛБ Банка, а за тоа банката извести преку Македонската берза. „ Ве известуваме дека на ден 28.05.2024 година ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 94 компании што котираат на Македонската берза 66 го одработиле првиот годинешен квартал со добивка. Кој повеќе, кој помалку, но ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акционерите на Прилепска пиварница ќе добијат дивиденда пресметана по 1.111 денари за акција, што е бруто износ. Вкупната сума што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 307 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 132 | | | веќе видена

Седницата на Собранието за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да продолжи денеска, а гласањето ќе ...
сите 189 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие противпожарникарските екипи дејствувале на други 12 локации каде имало пожар на отворено. Од Центарот за управување со кризи, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОПСТВЕНИЧКИ МАЛИ ПРОМЕНИ - претседателот на УО на „Алкалоид“, Мукаетов, се стекна со 400 обични акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: