БАНКРОТИРА АМЕРИКАНСКИ СИНЏИР ЗА МОРСКА ХРАНА Продаваше јастози и за тие со „поплитки џебови“

Американскиот синџирот на ресторани за морска храна „Црвениот јастог“ (Red Lobster) поднесе барање за стечај. Компанијата која е позната по тоа што продаваше ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Red Lobster“, кој им донесе на граѓаните со пониски примања ракчиња и јастог во Америка по цени прифатливи за средната класа, а воедно прерасна ...
| | веќе видена | слични

Сингапур ерлајнс високо ја поставува границата кога станува збор за исплати на бонус. Превозникот ќе ги награди своите вработени со бонус во вредност од речиси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАНКРОТИРА АМЕРИКАНСКИ СИНЏИР ЗА МОРСКА ХРАНА Продаваше јастози и за тие со „поплитки џебови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: