Уцените и заканите како европски вредности

Бидејќи беше на работ на законот, новоизбраната претседателка на Северна Македонија, Гордана Сиљановска, по „лајонизацијата“ од првите денови по нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова изјави дека иако го критикува, ќе го почитува Преспанскиот договор, кој е правен факт. Таа очекува и Грција да го ...
| | веќе видена | слични

Двојните избори во Македонија се зад нас. Во пресрет на „дочекот“ на новата Влада, се сумираат впечатоците од изборот на граѓаните, но и се конкретизираат ...
| | веќе видена | слични

„Без коментар. На што е горда, не знам“, прашува професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Билјана Ванковска, коментирајќи ја вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Став Ерата по завршувањето на Студената војна донесе големи промени во меѓународните односи. Две децении подоцна, со воспоставувањето на проектите за ...
| | веќе видена | слични

Барем некој чадор да му држеше додека стоеше на дожд пред Даунинг стрит 10 и додека пролетниот дожд му ја слепи косата и му ги наводени сакото и кошулата и го ...
| | веќе видена | слични

Пред малку повеќе од шест години, во средината на мај 2018 година, во Софија, како дел од Бугарското претседателство со Европската Унија се одржуваше Самитот ...
| | веќе видена | слични

Од утре нов парламентатен состав, а за дваесетина денови и нова влада, на која веќе ѝ се надзираат контурите и функционерите кои ќе ги предводат ресорите. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски во тв гостување беше запрашан дали на следните локални избори кои треба да се одржат догодина, би „трчал“ за ...
сите 134 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 131 | | | веќе видена

Руските министри беа избркани од салата за состаноци во Северна Кореја. Шефот на дипломатијата, Сергеј Лавров и придружбата на рускиот претседател Владимир ...
сите 138 | | | веќе видена

„Не само што беше вистинското време туку ако не го потпишевме договорот работите можеа да ‘скиснат’, не само да созреат затоа што 6 години подоцна работите ...
сите 149 | | | веќе видена

Веројатноста за смртоносен топлотен бран што ги погоди САД, Мексико и Централна Америка кон крајот на мај и почетокот на јуни беше 35 пати поголема поради ...
сите 188 | | | веќе видена

Белградски Курир наведува аналитичари кои оценуваат дека именувањето на Стоилковиќ на новата функција е исклучително добра вест за Белград. Поранешниот ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уцените и заканите како европски вредности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: