Уцените и заканите како европски вредности

Бидејќи беше на работ на законот, новоизбраната претседателка на Северна Македонија, Гордана Сиљановска, по „лајонизацијата“ од првите денови по нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова изјави дека иако го критикува, ќе го почитува Преспанскиот договор, кој е правен факт. Таа очекува и Грција да го ...
| | веќе видена | слични

Двојните избори во Македонија се зад нас. Во пресрет на „дочекот“ на новата Влада, се сумираат впечатоците од изборот на граѓаните, но и се конкретизираат ...
| | веќе видена | слични

„Без коментар. На што е горда, не знам“, прашува професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Билјана Ванковска, коментирајќи ја вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Став Ерата по завршувањето на Студената војна донесе големи промени во меѓународните односи. Две децении подоцна, со воспоставувањето на проектите за ...
| | веќе видена | слични

Барем некој чадор да му држеше додека стоеше на дожд пред Даунинг стрит 10 и додека пролетниот дожд му ја слепи косата и му ги наводени сакото и кошулата и го ...
| | веќе видена | слични

Пред малку повеќе од шест години, во средината на мај 2018 година, во Софија, како дел од Бугарското претседателство со Европската Унија се одржуваше Самитот ...
| | веќе видена | слични

Од утре нов парламентатен состав, а за дваесетина денови и нова влада, на која веќе ѝ се надзираат контурите и функционерите кои ќе ги предводат ресорите. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уцените и заканите како европски вредности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: