ПРСТ КОН МАКРОН: Французите се единствените западни сојузници кои го поддржаа барањето на Хаг за апсење на израелскиот премиер Нетанјаху


Франција го поддржи Меѓународниот кривичен суд (МКС) откако Хаг објави дека бара налози за апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, неговиот министер ...
| | веќе видена | слични

Речиси еден милион лица го напуштиле градот Рафа во последните три недели, соопшти Агенцијата на Обединетите нации за помош и работа со палестинските бегалци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудијците го обвинуваат Израел за „континуирани геноцидни масакри“. Алжир со нацрт-предлог до Советот за безбедност на ООН за ставање крај на убиствата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нацрт-резолуцијата исто така повикува на почитување на прекинот на огнот од сите страни, како и итно ослободување на сите заложници земени за време на нападот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на претседателот на Соединетите Американски Држави „длабоко жали за трагичната загуба”, што е резултат на израелскиот напад врз кампот Опегро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Израелците кажаа дека тоа е трагична грешка, изјави за новинарите Џон Кирби, портпарол на Советот за национална безбедност Џон во Белата куќа, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алжир достави предлог-резолуција до Советот за безбедност на Обединети нации со која се бара итен прекин на огнот во Појасот Газа и се наредува на Израел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка агенција Мосад, Јоси Коен и се заканувал и ја заплашувал главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) ...
| | веќе видена | слични

САД не замижуваат пред жртвите во Рафах, на југот од Појасот Газа, изјави синоќа претставник на Белата куќа како одговор на израелскиот напад врз кампот за ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот авионски напад врз кампот за раселени Палестинци во Рафа при што загинаа десетици цивили е „ужасен“ но тоа нема да ја смени копнената операција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 162 | | | веќе видена

Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
сите 51 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 149 | | | веќе видена

Рекордни температури се измерени вчера во Македонија. Согласно синоптичарите, максималната температура се искачила на 41 степен во Демир Капија, каде било и ...
сите 311 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 133 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРСТ КОН МАКРОН: Французите се единствените западни сојузници кои го поддржаа барањето на Хаг за апсење на израелскиот премиер Нетанјаху

Од:
До кого (е-маил):
Порака: