Трамп за судењето: Со недели седам во мрачна и многу ладна просторија, многу е неправедно (ВИДЕО)


Адвокатите на Трамп веднаш се зафатија со поткопување на клучните сведочења против поранешниот претседател, кој е обвинет дека прикрил пари платени на порно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колумбиското обвинителство официјално го обвини поранешниот колумбиски претседател Алваро Урибе за измама и манипулација со сведоци во првото кривично судење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатите на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џозеф Бајден, денеска ќе побараат од судијата да го одложи за септември почетокот на судењето, ...
| | веќе видена | слични

Судот денеска донесе одлука да се одложи судењето на Хантер Бајден на кого треба да му се суди за федералните даночни обвиненија во септември. Сепак синот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 399 | | | веќе видена

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 06.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, пред авто сервис во Росоман, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 255 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 73 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 76 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 79 | | | веќе видена

Екстремно топлиот Африкански бран кој ја зафати нашата Македонија, но и целиот Балкански Полуостров, викендов ќе зема замав, па така температурите ќе бидат ...
сите 299 | | | веќе видена

На прашањето за прекршувањето на Договорот од новата влада во Македонија, американскиот амбасадор со грчко потекло одговори: „Не сакам да бидам груб, бидејќи ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп за судењето: Со недели седам во мрачна и многу ладна просторија, многу е неправедно (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: