Изет Меџити СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА МИЦКОСКИ


14 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Тимчо Муцунски и пратениците и членови на ИК Марија Митева и Антонијо Милошоски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија информира дека во завршна фаза се преговорите за соработка со ВМРО-ДПМНЕ и учество во идната влада. - Движењето ЗНАМ – За ...
| | веќе видена | слични

Во духот на одличната соработка беше и оваа средба во која се потенцираше важноста за реформските процеси како и можностите за продлабочување на соработката ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера од ВМРО-ДПМНЕ брифираа дека распределбата на ресорите во идната влада е пред финален договор, денеска лидерот на Движењето ЗНАМ Маким ...
| | веќе видена | слични

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија во досегашната работа е отворено и транспарентно во однос на информирањето на јавноста за чекорите што ги презема во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме начелен договор за распределба на ресорите во првиот и вториот ешалон во следниот владин состав, но не можам да зборувам за имиња, истакна Биљал Касами ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украина би била мудра доколку го прифати мировниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин, во спротивно руските војници ќе вршат притисок и ќе го ...
сите 346 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 67 | | | веќе видена

Заради маса топол воздух која се движи над Северна Африка и централниот Медитеран кон исток, метеоролозите до петок предвидуваат дека температурите ќе се ...
сите 308 | | | веќе видена

Очекувањата за корекција на цената на електричната енергија, деновиве ги натера производителите на прехрамбени производи да прават калкулации дали и колку ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со амбасадорот на Унгарија, Андраш Клајн. Како што соопшти претседателскиот Кабинет, на ...
сите 188 | | | веќе видена

Лидерите на земјите членки на Европската унија не успеаја да склучат прелиминарен договор за трите највисоки работни места во следните пет години и покрај ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изет Меџити СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА МИЦКОСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: