Ѓорѓиевски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе води жестока битка со корупцијата и криминалот

Вакви појави, појави на корупција и криминал се нешто за што се говри долго време. Тука е и недовербата во судството за која говорат истражувањата на јавно ...
| | веќе видена | слични

Поканет во емисијата Клан дебата во Клан Македонија, Зеќирија Ибрахими од ВЛЕН рече дека ова ВМРО се разликува од она на поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
| | веќе видена | слични

Ибрахими во гостување на ТВ Клан изјави дека Вреди ќе ја гарантира заштита на меѓународните договори.„Претседателката Сиљановска и лидерот Мицкоски не кажаа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Имаме начелен договор за распределба на ресорите во првиот и вториот ешалон во следниот владин состав, но не можам да зборувам за имиња, истакна Биљал Касами ...
| | веќе видена | слични

Милошоски: Македонија ако напредува во владеење на правото, тогаш односот на земјите членки на ЕУ кон државата ќе биде поповолен, СДСМ само нанесе штета досега ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ со вакво однесување е прашање дали го слушнала гласот на граѓаните на многу теми. Но, добро секоја партија си прави своја проценка“, истакна Антонијо ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Силјановска Давкова остана доследна на својот став во врска со користењето на името на државата, смета пратеникот Антонио Милошоски, што не ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова остана доследна на својот став во врска со користењето на името на државата, смета пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

Kога стапувате на некоја должност, не можете да водите политика водени од лични емоции или лични ставови, рече министерката за одбрана Славјанка Петровска во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 260 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе води жестока битка со корупцијата и криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: