Израелците им порачаа на САД: Имаме намера да ја прошириме офанзивата во Рафа

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
| | веќе видена | слични

Жестоки судири избија меѓу пропалестинските студенти на универзитетот и интервентната полиција пред египетската амбасада во Бејрут. Десетици универзитетски ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Израелски висок функционер изјави дека воениот кабинет се очекува да се состане денеска за да разговара за договорот за ослободување на заложниците, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
| | веќе видена | слични

Египетскиот претседател Абдел Фатах ел Сиси денеска во телефонски разговор со американскиот претседател Џо Бајден се согласи привремено да испрати хуманитарна ...
| | веќе видена | слични

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси и американскиот претседател Џозеф Бајден денеска постигнаа договор за испраќање хуманитарна помош и гориво на ОН ...
| | веќе видена | слични

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Барнс, се очекува денеска или утре во Париз да се обиде да ги обнови разговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 362 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелците им порачаа на САД: Имаме намера да ја прошириме офанзивата во Рафа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: