Три лица повредени во сообраќајна несреќа

Автомобил удрил во велосипедист во Скопје и избегал од местото на несреќата. Велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди. „ На 27.05.2024 во 15.30 часот ...
| | веќе видена | слични

Синот Д.Д.(53), кој денеска сам се јавил во полиција и пријавил дека го закопал татко му во дворот од семејната куќа, осум години молчел за да си ја земе ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 7:20 часот, на патот Кочани – Штип, во близина на клучката кај Три Чешми, автомобил „Сеат Леон“ управуван од 43-годишниот С. М. од Пробиштип, удрил во ...
| | веќе видена | слични

На 27.05.2024 во 15:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на ул.„Загребска“ со ул.„Питу Гули“ во Скопје, патничко возило удрило во велосипед ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во 7.20 часот, во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Кочани – Штип, во близина на клучката кај Три Чешми, патничко возило „сеат леон“, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Мирајна Најчевска деновиве најави анализа на предлозите на новиот мандатар за министерски позиции од редовите на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
сите 323 | | | веќе видена

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 196 | | | веќе видена

Повторно се огласи адвокатот Јанаки Митровски за случајот во Кратово, каде жена ги уби сопругот и свекорот, но по семејно насилство. „Последниот маритицид во ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со амбасадорот на Унгарија, Андраш Клајн. Како што соопшти претседателскиот Кабинет, на ...
сите 237 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја истакна важноста од проширување на соработката меѓу западната воена алијанса и партнерите во Индо-пацифичкиот ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три лица повредени во сообраќајна несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: