Само за две пристојни бурми требаат 500 евра, поминаа златните времиња за младенците

Во златарниците сѐ е сјајно и преубаво, но накитот за најголем дел од народот е недостапен. Златно синџирче, нараквица, обетки и прстен некогаш беа ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. мај 2024 (ИНПРЕС) – Утре навршуваат шест години откако почна да се пишува една супер успешна охридска бургер приказна, Bro’s Burger Station. Браќата ...
| | веќе видена | слични

Останато

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 268 | | | веќе видена

САД, Јапонија и Јужна Кореја во заедничка изјава ја осудија продлабочената воена соработка помеѓу Северна Кореја и Русија. Во изјавата се истакнува дека ...
сите 203 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во западните ...
сите 231 | | | веќе видена

Поплавени куќи и подруми, заглевени коли под подвозникот,поплавени улици,патишта паднати дрва и други проблеми се пријавени во Центарот за управување со кризи ...
сите 129 | | | веќе видена

Низ вековите наназад, граѓаните на оваа земја неуморно и макотрпно работеа. Во најтешките времиња секогаш беа со својата татковина, жртвувајќи се себе си, ...
сите 277 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 7 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само за две пристојни бурми требаат 500 евра, поминаа златните времиња за младенците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: