Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот

2 копии
6 копии

„Вчера во 16 часот во СВР Куманово, 67-годишна жена од Куманово пријавила дека била физички нападната од нејзиниот син, наведува полицијата. Час и половина ...
| | веќе видена | слични

Три лица од струшкото село Делогожди со алат оштетиле старо минаре од џамијата во селото. Како што информираат од СВР Охрид, вчера во 16 часот во полиција било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатите за членови на владата од коалицијата Твоја Македонија во неделата вечерта беа потврдени од Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Од Твоја ...
сите 220 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 68 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Вчера се одбележаа 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод се огласи првиот претседател на партијата, која ја формираше, Љубчо Геогриевски. „ На ...
сите 53 | | | веќе видена

„По објавувањето дека ќе се формира министерство за спорт добив повеќе пораки приватно и телефонски јавувања за помош. И тоа бидејќи луѓето и спортистите, ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ на синоќешната неформална средба во Брисел не успеаја да постигнат договор околу изборот на највисоките ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за хидрометеоролошки работи излезе со четиридневна прогноза во која се предупредува на високи температури. УВ индексот ќе се искачи до 9, а ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: