Граѓаните нема да ја добијат разликата од поскапата автоодговорност, компаниите велат нема основа за враќање на парите


Нема да има поврат на средствата што граѓаните ги платија за осигурување од автоодговорност при регистрација на возилата, дознава „Слободен печат“. Станува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Дали верувате во животно осигурување? Сигурно знаете дека постои, и веројатно сте слушнале многумина како се прашуваат „што тоа ...
| | веќе видена | слични

Кичево е рекордер според бројот на регистрирани напади од улични кучиња, според статистиката на СВР Охрид. Само во 2022 имало 258 пријави од нападнати граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Еве што пишува српски Курир за патувањето на српските граѓани низ Македонија, кога одат на пат за Грција. Секој што планира да го помине својот годишен одмор ...
| | веќе видена | слични

Советниот од ВМРО-ДПМНЕ и заменик-градоначалник на Битола Бојан Бојкоски се сомнева во манипулации со пријавите за каснувања од улични кучиња. Тој на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како и со кој пакет ќе се осигура бизнисот е прашање на кое секој просперитетен менаџер на компанија треба да има одговор. Да се моли да не се случи штета, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните нема да ја добијат разликата од поскапата автоодговорност, компаниите велат нема основа за враќање на парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: