Се огласи уапсениот што и се закани на Кацарска: За еден збор го повика личното обезбедување

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
| | веќе видена | слични

Во еден несекојдневен пресврт на настаните, градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, демонстрираше неверојатна доза на прошка кога со отворени раце го ...
| | веќе видена | слични

Се извинувам многу, имав лошо пијанство во комбинација со лекарствата што ги пијам, му кажал Никола Прстенов на градоначалникот Митко Јанчев по телефон откако ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кавадарци доби извинување од стана на 35-годишниот кавадарчанец кој вчера во угостителски објект му упатил смртни закани. Прво, телефонски, ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанецот кој е на возраст од 35 години синоќа од полицијата бил лишен од слобода, заради  агресивното однесување и заканите кон градоначалникот Јанчев. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владо Мисајловски ќе биде новиот министер за Одбрана. На оваа позиција доаѓа од пратеничкото место во Собранието, но и од потпретседателското место во ...
сите 297 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 63 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

Обединетите нации денеска ја поздравија израелската најава за „тактичка пауза“ во борбите на одредени патишта во Газа и се надеваат дека тоа ќе ги поттикне ...
сите 288 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкоски, денеска во обраќањето по повод 34 години од формирањето на партијата, истакна дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Потпретседателот на ДУИ, Арбр Адеми, реагираше на одлуката на ВМРО-ДПМНЕ од редовите на својата предизборна коалиција да го предложи Иван Стоилковиќ за ...
сите 85 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на ...
сите 313 | | | веќе видена

Турскиот министер за здравство Фахретин Коџа денеска изјави дека околу 16.000 луѓе ширум Турција се повредени за време на колењето на жртвените животни за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи уапсениот што и се закани на Кацарска: За еден збор го повика личното обезбедување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: