Не е лесно, но вреди: Колку заработува врвен мајстор за бурек?

Наоѓањето водоинсталатери, керамичари, молери и кројачи е се поголем проблем на српскиот пазар. Заминувањето на мајсторите во странство и се помалиот број на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од Германија беше соопштено дека од сабота, 1-ви јуни, стапува на сила третата фаза од германскиот закон чија цел е привлекување странска квалификувана работна ...
| | веќе видена | слични

Последна во евиденцијата на вработени во една од најголемите компании во Источниот регион е 25-годишната Моника Стојанова од Кочани, на која на пригодна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дека градот Чачак станува еден од најголемите економски центри во Србија, потврдуваат и дополнителните странски инвестиции кои пристигнуваат во градот на ...
| | веќе видена | слични

Бурек - утринска поезија. Зборовите на Мома Капор можеби се најефективниот начин да се опише оваа специјалност. Многумина ќе речат, тешко е да се замисли ...
| | веќе видена | слични

Процедурата за распределба на станбените единици во самоуправувачките компании на социјализмот беше комплицирана, недоволно јасна и подложена на различни ...
| | веќе видена | слични

Состојбата може да се подобри со поголеми реформи во образованието од основното образование, кариерното насочување, средното стручно образование и високото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 304 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 57 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е лесно, но вреди: Колку заработува врвен мајстор за бурек?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: