Проработи ли „Совеста на Европа“ во своите седум и пол децении


Советот на Европа одбележува 75 години од создавањето „Седумдесет и пет години по создавањето на Советот на Европа, кога размислувам за првите потписници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозна поддршка на зелената транзиција во државата ќе има за цел новиот Совет за зелена градба на Северна Македонија, чие формирање се најавува во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите на ВЛЕН, Биљал Касами жестоко реагираше на вчерашната одлука на Владата за стопирање на уривањето и реновирањето ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната седница Владата донесе одлука да се запре изградбата на стадионот во Тетово поради сомнежи за неправилности, сепак од градоначалникот Биљал ...
| | веќе видена | слични

Од Владата бараат да се разгледаат и правните основи за покренување на соодветна кривична пријава до надлежните организа поради незаконитости при изградбата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 247 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 315 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 322 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проработи ли „Совеста на Европа“ во своите седум и пол децении

Од:
До кого (е-маил):
Порака: