ЕБОР: Руската економија расте, војната во Газа е товар за околните земји

Руската економија расте, војната во Газа е товар за околните земји, ЕБОР, која до четврток го одржува својот годишен состанок во Ереван, Ерменија, објави нови ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека пандемијата на коронавирусот го намалила глобалниот животен век за 1,8 години, на вкупно 71,4 години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија би претрпела сериозна економска штета доколку ја напушти Европската Унија, пишуваат истражувачите од Германскиот економски институт. Во анализата ...
| | веќе видена | слични

Главната финансиска директорка на AstraZeneca, Арадана Сарин, за време на интервју призна дека вакцините против Ковид-19 се смртоносни.Она што таа го додаде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР: Руската економија расте, војната во Газа е товар за околните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: