КАКВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ? Цените на нафтата минатата недела благо порасна


На глобалните пазари, цените на нафтата благо пораснаа минатата недела, бидејќи трговците се надеваат на забрзување на растот на кинеската и другите големи ...
| | веќе видена | слични

Американската и британската берза денеска се затворени поради неработни денови, а на пазарите истовремено е забележан пораст на цените на нафтата, златото и ...
| | веќе видена | слични

Цената на суровата нафта се искачи на 78,02 долари, а на нафтата од типот „брент“ на 82,35 долари. На отворањето на берзата ТТФ се продаваа европски фјучерси ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Цените на нафтата на американскиот пазар во саботата наутро се движеа нагоре, па нафтата WTI, репер за американскиот пазар, изнесуваше 77,72 долари, а нафтата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осум пожари на отворено и неколку помали интервенции се регистрирани во последното деноноќие. Активен е се уште пожарот во реонот кај кичевското село Цер, кој ...
сите 188 | | | веќе видена

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 19 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
сите 86 | | | веќе видена

Змиите зачестено излегуваат поради високите температури, поради што почесто се забележуваат од граѓаните. Експертите велат дека не е зголемен бројот на змии во ...
сите 52 | | | веќе видена

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи ја потврди информацијата за смртта на македонската државјанка, која го загуби животот денеска во тешка сообраќајка во ...
сите 97 | | | веќе видена

На 21.06.2024 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат за с.Глумово, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерката за рударство и енергетика Дубравка Ѓедовиќ Хандановиќ во однос на проблемот со енергетскиот систем во регионот, изјави дека состојбата во Србија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ? Цените на нафтата минатата недела благо порасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: