Проверете ги вашите Годишни даночни пријави, рокот е до 31 мај


Овој потег доаѓа како одговор на зголемениот број електрични возила (ЕВ) на патиштата, кои значително ги намалуваат приходите од данокот на гориво, што влијае ...
| | веќе видена | слични

Американските милијардери речиси воопшто не плаќаат данок на доход, објави веб-страницата „Пропублика“. „Пропублика“ наведува дека имала пристап до даночните ...
| | веќе видена | слични

Скопски ресторани, кафулиња, дуќани, пекарници, ќебапчилници во последно време не издаваат фискални сметки, се жалат граѓаните. Дел од нив, кои во последно ...
| | веќе видена | слични

Според партиската програма на победничката партија, Македонија ќе има ниски даноци за граѓаните и за фирмите, но се најавуваат и ефективни мерки за зајакнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија има големи даночни ослободувања и ниски даночни стапки, но не е даночен рај, вели даночниот експерт Павле Гацов. Во поткастот „Каде се парите?“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проверете ги вашите Годишни даночни пријави, рокот е до 31 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: