Десеткуваниот Њујорк немаше решение за расположената Индијана


3 копии

Бостон Селтикс ја победи Индијана со 114:111 во третиот натпревар од финалната плејоф серија на Источната конференција. Селтикс водат со 3-0 во серијата, една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Бостон водат против Индијана во финалето на Источната конференција со 3-0 бидејќи го добија третиот меч со 114:111. Рекорд на кариерата забележа ...
| | веќе видена | слични

Бостон е недопирлив тим на Истокот цела натпреварувачка сезона, а тоа го докажува и со своите изданија во плејофот, каде сега е на само еден чекор од големото ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Бостон поведоа со 3:0 во серијата од финалето на Источната конференција против Индијана (114:111). „Пејсерс“ беа на чекор од победа, водеа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Собранието, во салата Борис Трајковски, се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде што спикерот Африм Гаши и други пратеници оддржаа ...
сите 85 | | | веќе видена

Во четвртокот, шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Андриј Јермак, повика на укинување на ограничувањата за употребата на оружјето на западните ...
сите 371 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
сите 199 | | | веќе видена

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десеткуваниот Њујорк немаше решение за расположената Индијана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: