Павле Гацов: Против сивата економија треба да се бориме со „тенкови“


3 копии

Овој потег доаѓа како одговор на зголемениот број електрични возила (ЕВ) на патиштата, кои значително ги намалуваат приходите од данокот на гориво, што влијае ...
| | веќе видена | слични

Американските милијардери речиси воопшто не плаќаат данок на доход, објави веб-страницата „Пропублика“. „Пропублика“ наведува дека имала пристап до даночните ...
| | веќе видена | слични

Скопски ресторани, кафулиња, дуќани, пекарници, ќебапчилници во последно време не издаваат фискални сметки, се жалат граѓаните. Дел од нив, кои во последно ...
| | веќе видена | слични

Според партиската програма на победничката партија, Македонија ќе има ниски даноци за граѓаните и за фирмите, но се најавуваат и ефективни мерки за зајакнување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павле Гацов: Против сивата економија треба да се бориме со „тенкови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: