„ФОРБС“ ОТКРИ ПОВЕЌЕ ОД 20 МИЛИЈАРДЕРИ СО БРОЕН ИМОТ ВО ДУБАИ: Рајот за богаташите е тука

Во декември 2023 година, основачот на Binance, Чангпенг Жао, побара од судијата во неговиот случај за перење пари во Окружниот суд на САД во Сиетл да му ...
| | веќе видена | слични

Таканаречените „златни пасоши“ даваат безвизен пристап до ЕУ, Обединетото Кралство и други земји, што ги прави популарни кај националностите кои вообичаено ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпознатите производители на чоколади во светот доби висока казна од Европската комисија. Антимонополските власти му одредиле казна од 337,5 милиони ...
| | веќе видена | слични

Американскиот гигант треба да плати рекордна казна од 337,5 милиони евра поради манипулирање на пазарот во ЕУ. Производителот на популарни чоколади вештачки ги ...
| | веќе видена | слични

Кинеските сајтови за онлајн тргување испраќаат 88 товарни авиони Боинг 777 ширум светот секој ден. Високиот обем на испораки предизвика вртоглаво покачување на ...
| | веќе видена | слични

Анализа на срски Форбс Санкциите по инвазијата на Украина ја зголемија вредноста на танкерите, зголемувајќи го богатството на поморските моќници на рекордно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за правда на САД денеска започна обемна антимонополска постапка против компанијата за продажба на концертни билети Ticketmaster и нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија во четвртокот го казни американскиот производител на кондиторски производи „Mondelez International“ со 337,5 милиони евра поради нарушување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ФОРБС“ ОТКРИ ПОВЕЌЕ ОД 20 МИЛИЈАРДЕРИ СО БРОЕН ИМОТ ВО ДУБАИ: Рајот за богаташите е тука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: