Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд


Метео анализа на Славчо Попоски: Под влијание на значително потопла воздушна маса која од северните предели на Африка ќе продре до нашиот дел од континентот, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има до четврток, особено во попладневните часови. Како што соопштија од УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса од запад, и во следниот период во Македонија продолжува променливото ...
| | веќе видена | слични

До четврток се очекува секој ден да има пороен дожд, проследен со грмежи, претежно во попладневните часови, информира Управата за хидрометеоролошки работи ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 27 мај 2024 „Врнежите во јуни ќе бидат натпросечно високи“, вели метеорологот Славчо Попоски за претстојниот месец. Деновиве имавме ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Откако во четвртокот мандатарот Христијан Мицкоски го доби мандатот за формирање на влада, а ноќта меѓу петокот и саботата на пленарна седница во Собранието ...
сите 385 | | | веќе видена

Седумдесет и четиригодишен маж загина на патот откако во него удрил мотоциклист Министерството за внатрешни работи соопшти детали за сообраќајката што се случи ...
сите 247 | | | веќе видена

САД побарале гласање во Советот за безбедност на ОН за нивната нацрт-резолуција со која се поддржува планот за „итно прекин на огнот со ослободување на ...
сите 246 | | | веќе видена

Сончево и многу топло ќе биде денеска времето. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и ...
сите 254 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска објави дека постигнал договор со францускиот претседател Емануел Макрон за користење на профитот од замрзнатите ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска (09.06.2024) во 00.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода З.К.(27) од Скопје поради ...
сите 189 | | | веќе видена

Иако центристичките, либералните и социјалистичките партии ќе го задржат мнозинството во парламентот од 720 места, изборите им нанесоа удар на лидерите на ...
сите 184 | | | веќе видена

Големиот број на високоплатени тендери му донесе на „Марковски Компани“ прво место во „натпреварувањето“ за најуспешна компанија по остварена добивка во Битола ...
сите 39 | | | веќе видена

Компаниите кои се надлежни за парното греење во Скопје се во последни пресметки за нивните оперативни трошоци кои треба да ги достават во Регулаторната ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: