ПАД СО ПОСЛЕДИЦИ: Зборовите на ШЕФОТ НАД СИТЕ ШЕФОВИ се многу значајни, јасно е кој би можел да биде обвинет за несреќата!


Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
| | веќе видена | слични

По смртоносната хеликоптерска несреќа, на ајатолахот Хамнеи му истекува времето да управува со иднината на Исламската Република. Овој инцидент претставува ...
| | веќе видена | слични

Мухамад Мохбер, кој ја извршуваше функцијата прв потпретседател од 2021 година, ја презема функцијата претседател на Иран за период од 50 дена. Со ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси загина во неделата во хеликоптерска несреќа во близина на границата меѓу Иран и Азербејџан, а неговата смрт веќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

Врховниот водач на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, кој го има последниот збор за прашањата од надворешната политика и иранската нуклеарна програма, ги увери ...
| | веќе видена | слични

Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во позадина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украина би била мудра доколку го прифати мировниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин, во спротивно руските војници ќе вршат притисок и ќе го ...
сите 301 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 76 | | | веќе видена

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Американскиот претставник Амос Хохштај е испратен во Либан за да ги смири тензиите по сè почестите прекугранични престрелки долж либанската јужна граница, како ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со амбасадорот на Унгарија, Андраш Клајн. Како што соопшти претседателскиот Кабинет, на ...
сите 237 | | | веќе видена

Лидерите на земјите членки на Европската унија не успеаја да склучат прелиминарен договор за трите највисоки работни места во следните пет години и покрај ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД СО ПОСЛЕДИЦИ: Зборовите на ШЕФОТ НАД СИТЕ ШЕФОВИ се многу значајни, јасно е кој би можел да биде обвинет за несреќата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: