Преспанскиот договор - Секојдневна тема во Атина

3 копии

Стејт департментот на САД подготвил писмо со честитки за првата жена претседателка на Северна Македонија, Гордана Силјановска – Давкова, но тоа никогаш не било ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Договорот од Преспа не влезе во предизборната агенда со одлука на Владата, туку поради тоа што Владата мораше да реагира за она што беше неприфатливо, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот европратеник од Нова Демократија и ЕПП Манолис Кефалојанис го оцени Договорот од Преспа како „лош“ и рече дека „овој договор не само што е потпишан ...
| | веќе видена | слични

Ако историјата како наука и учебниците по историја во државите како што се на пример Норвешка или Франција се одликуваат со историографски факти, хронологија, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров, за неделното издание на грчкиот весник „Катимерини“, потенцира дека по Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Мицотакис и вчера за весникот „Реал њуз” даде до знаење дека европскиот пат на Македонија поминува низ Грција и дека нашата земја може само да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 392 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 163 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преспанскиот договор - Секојдневна тема во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: