Таравари: ВРЕДИ во Владата ќе има 6 министерства и претседател на Собрание


Коалицијата ВРЕДИ во новата Влада ќе има 6 министерства и претседател на Собранието. Во интервју за косовската радио телевизија Таравари не открива детали кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„СДСМ со вакво однесување е прашање дали го слушнала гласот на граѓаните на многу теми. Но, добро секоја партија си прави своја проценка“, истакна Антонијо ...
| | веќе видена | слични

Бендевска, која е дел од преговарачкиот тим на ЗНАМ за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во гостување на ТВ Сител рече дека за ресорите што би ги добиле се ...
| | веќе видена | слични

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шест членови на Влада би припаднале на Коалицијата ВРЕДИ, двајца членови би припаднале на политичката партија ЗНАМ. Останатите членови на Влада би припаднале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред утрешната конститутивна седница на новиот состав на Парламентот, денеска се сретна со пратениците од ...
| | веќе видена | слични

-Средба со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ,,Твоја Македонија", пред конституирањето на македонското Sобрание. Многу работа и резултати кои мора да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради кандидатурата за претседател на Собранието, Африм Гаши поднесе оставка од функцијата претседател на Алтернатива, информираат од Секторот за односи со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши поднел оставка од сите партиски функции, бидејќи ќе биде кандидат за претседател на Собранието, соопштија од неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 82 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: ВРЕДИ во Владата ќе има 6 министерства и претседател на Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: