Се продлабочува јазот во израелскиот воениот кабинет


2 копии
2 копии

Портпаролот на израелската влада Ави Химан изјави дека според првичните резултати од истрагата, воздушен напад врз командантите на Хамас предизвикал пожар во ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги осуди смртоносните напади на Израел врз Рафах за време на викендот. Колку подолго Нетанјаху и неговата мрежа на ...
| | веќе видена | слични

Египетската армија денеска соопшти дека ја истражува смртта на својот граничен стражар во вооружен конфликт во граничната област Рафа меѓу Египет и Појасот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 293 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се продлабочува јазот во израелскиот воениот кабинет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: