ЗА ПАЛЧО ИСТРАГАТА ТРАЕ: Обвинителката собра докази против тројцата осомничени за убиството на Вања и Панче


Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
| | веќе видена | слични

Партијата Десна обвинува дека постојат „двојни аршини и стандарди за постапување“ при апсењето на други лица и апсењето на нивниот член Љупчо Палевски-Палчо. ...
| | веќе видена | слични

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
| | веќе видена | слични

Овој пат во „Претрес со Ландов“ на „ПрваТВ“ станува збор за една ексклузивна тема. Како што вели Кристијан Ландов, тоа што денеска ќе го видите „не сте можеле ...
| | веќе видена | слични

Судија на претходна постапка во Основниот кривичен суд во Скопје, му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на Љупчо Палевски осомничен за убиството на 14- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владо Мисајловски ќе биде новиот министер за Одбрана. На оваа позиција доаѓа од пратеничкото место во Собранието, но и од потпретседателското место во ...
сите 297 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 68 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

Обединетите нации денеска ја поздравија израелската најава за „тактичка пауза“ во борбите на одредени патишта во Газа и се надеваат дека тоа ќе ги поттикне ...
сите 282 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкоски, денеска во обраќањето по повод 34 години од формирањето на партијата, истакна дека ...
сите 52 | | | веќе видена

„По објавувањето дека ќе се формира министерство за спорт добив повеќе пораки приватно и телефонски јавувања за помош. И тоа бидејќи луѓето и спортистите, ...
сите 100 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на ...
сите 304 | | | веќе видена

Шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ на синоќешната неформална средба во Брисел не успеаја да постигнат договор околу изборот на највисоките ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ПАЛЧО ИСТРАГАТА ТРАЕ: Обвинителката собра докази против тројцата осомничени за убиството на Вања и Панче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: