Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

4 копии

За само неколку часа на територија на СВР-Штип се случија три сообраќајни несреќи. Во 11:40 часот на стариот, односно регионалниот пат Штип-Велес, во близина ...
| | веќе видена | слични

Две лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајната несреќа што утрово се случи на експресниот пат Штип – Кочани. Едното од лицата е 42-годишниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Тешко повреден е 42-годишниот работник И.К од Штип, кој ја косел тревата покрај коловозот на експресниот пат Штип-Кочани. Тој утрово бил удрен од возило марка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
| | веќе видена | слични

Утрово околу 04:20 часот во Доњи Таванкут кај Суботица се случила сообраќајна несреќа во која учествувале товарен воз кој доаѓал од правец на Бајмок и патничко ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 397 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 178 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: