Силно невреме пропратено со торнадо ја погоди Чешка. Драматичните снимки кои кружат на социјалните мрежи покажуваат не толку вообичаена појава во овие делови, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Силно невреме вчера ја опустоши внатрешноста на Хрватска, а најголеми штети предизвикаа во Осијечко-барањската жупанија каде силните ветрови урнаа далноводи и ...
| | веќе видена | слични

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) вечерва предупредуваат дека се очекува зголемување на водостојот на реката Лепенец. Во соопштението од ЦУК се наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 309 | | | веќе видена

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 06.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, пред авто сервис во Росоман, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 292 | | | веќе видена

Екстремно топлиот Африкански бран кој ја зафати нашата Македонија, но и целиот Балкански Полуостров, викендов ќе зема замав, па така температурите ќе бидат ...
сите 371 | | | веќе видена

Очекувам Јавното обвинителство да биде поефикасно и да постапи по информациите содржани во ревизорскиот извештај. Јас лично доставив три предмети за кои сметам ...
сите 129 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 246 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 72 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 67 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: