ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СТРАНСТВО НЕ ГЛАСААТ?! Грижата за Македонија им завршува на Фејсбук


„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните на земјите од Европската унија од 6 до 9 јули излегуваат на гласање за да изберат претставници во Европскиот парламент, но според изборните правила ...
| | веќе видена | слични

Предизборната дебата на пет од 11-те водечки кандидати за претседател на Европската комисија ќе се одржи во четвртокот попладне во Брисел, а ќе биде посветена ...
| | веќе видена | слични

Доколку доверителите поднесат тужби пред судот во Стразбур, според воспоставената практика на судот, извесно е дека ќе се утврди повреда на правата од Европска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 3 минути Членот 368 од Законот за облигациони односи е дискриминирачки и спротивен на Уставот. Со наведените измени се наруши правниот ред и ...
| | веќе видена | слични

Советот на Европа одбележува 75 години од создавањето „Седумдесет и пет години по создавањето на Советот на Европа, кога размислувам за првите потписници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 108 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 132 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ в недела избира нов претседател, а списокот на пријавени гласачи е заклучен на вкупна бројка од 22.735 членови. Тоа е драстично помалку во споредба со ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СТРАНСТВО НЕ ГЛАСААТ?! Грижата за Македонија им завршува на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: