Во овој град ЛУЃЕТО СЕ ЗБОГАТУВААТ


Бројот на депортирани лица од Германија годинава е значително поголем од лани, па така во првиот квартал од 2024 година бројот на депортации е зголемен за една ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вкупна добивка од 5.163.576.803 денари или 83,86 милиони евра оствариле во првите три месеци од годинава 66 друштва кои котираат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Берзата ги објави резултатите за сите 94 котирани акционерски друштва за првиот квартал од годинава, а тие говорат дека според добивките, повторно главни на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германија годинава од земјата протера значително поголем странски лица во споредба со минатата година. Во првиот квартал од 2024-та година бројот на депортации ...
| | веќе видена | слични

Суфицитот на Европската унија во трговијата со стоки се зголеми од 31,7 милијарди евра во четвртиот квартал од 2023 година на 51,2 милијарди евра во првиот ...
| | веќе видена | слични

Туризмот сѐ повеќе се појавува како стратегиски столб во Кина, служејќи како фокусна точка на висококвалитетниот развој на земјата. Од започнувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 57 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во овој град ЛУЃЕТО СЕ ЗБОГАТУВААТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: