Готово е. Светска сила на работ на банкрот: КАСАТА ЌЕ БИДЕ ПРАЗНА?

2 копии

Унгарија го блокираше одобрението на Европската унија за користење средства добиени од замрзнати руски средства за купување оружје за Украина, изјавија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На државниот буџет на Украина му недостасуваат пет милијарди долари потребни за воени трошоци, изјави денеска министерот за финансии Серхи Марченко во интервју ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија нема намера да ги префрли приходите од замрзнатите средства во Русија и по укинувањето на санкциите.Советот одлучи дека руските приходи не се ...
| | веќе видена | слични

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок изјави дека го поддржува повикот на министерот за одбрана Борис Писториус за значително зголемување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украина и Молдавија можат да се надеваат на брз почеток на преговорите за членство во ЕУ, соопшти белгиското претседателство со Советот на ЕУ синоќешниот ...
| | веќе видена | слични

Русија би го сметала запленувањето на приходите од нејзините замрзнати средства во Европската унија како кршење на сите норми на глобалниот економски систем, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Целосно се согласувам со министерот за одбрана. И не само со него, туку и со министерот за внатрешни работи. Потребен ни е буџет за безбедност, изјави синоќа ...
| | веќе видена | слични

Германското Министерство за надворешни работи соопшти дека нивната иницијатива за собирање поддршка за зајакнување на украинската противвоздушна одбрана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Готово е. Светска сила на работ на банкрот: КАСАТА ЌЕ БИДЕ ПРАЗНА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: