ВАЛУТИ: Вредноста на доларот ослабе, а еврото зајакна


Цената на суровата нафта се искачи на 78,02 долари, а на нафтата од типот „брент“ на 82,35 долари. На отворањето на берзата ТТФ се продаваа европски фјучерси ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Цените на нафтата на американскиот пазар во саботата наутро се движеа нагоре, па нафтата WTI, репер за американскиот пазар, изнесуваше 77,72 долари, а нафтата ...
| | веќе видена | слични

Европските берзански индекси денеска се нерамномерни, цените на златото и пченицата паѓаат, како и цената на нафтата од типот брент, која се продава за помалку ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на суровата нафта се намалија за речиси еден процент во средата, на 22 мај, повлекувајќи се трет ден по ред поради очекувањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 133 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАЛУТИ: Вредноста на доларот ослабе, а еврото зајакна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: