Маск пристигна на Бали за планираното лансирање на Starlink


4 копии
2 копии

Американскиот федерален суд му нареди на Илон Маск повторно да сведочи пред Комисијата за хартии од вредност на САД (СЕЦ) за неговото преземање на Твитер за 44 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 292 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск пристигна на Бали за планираното лансирање на Starlink

Од:
До кого (е-маил):
Порака: