Гарантираната пензија, колку би можела да биде и кому би му следувала?

Гарантираната пензија е воведена во повеќе од 100 земји, меѓу кои две од регионот, а неодамна беше објавена и во Србија како дел од проектот „Скок во иднината ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бурек - утринска поезија. Зборовите на Мома Капор можеби се најефективниот начин да се опише оваа специјалност. Многумина ќе речат, тешко е да се замисли ...
| | веќе видена | слични

Српските лекари-специјалисти земаат плата од 1.100 евра, а Романците за истата работа добиваат 4.000 евра. Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти на Србија, Горица Ѓокиќ, за Демостат објаснува дека тоа што заработувачката на српските лекари го надминала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата година во Франција беше поместена границата за пензионирање, а условот „полни 62 години“ беше поместен на 64, но тоа не значи уживање во слободното ...
| | веќе видена | слични

Наоѓањето водоинсталатери, керамичари, молери и кројачи е се поголем проблем на српскиот пазар. Заминувањето на мајсторите во странство и се помалиот број на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 295 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гарантираната пензија, колку би можела да биде и кому би му следувала?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: