Кој заработи: Во Америка податоците за инфлацијата беа „по грешка“ објавени 30 минути порано


Американското биро за статистика на трудот наводно, „по грешка“ ги објави податоците за инфлацијата 30 минути порано во средата, предизвикувајќи нови прашања ...
| | веќе видена | слични

Кинеските сајтови за онлајн тргување испраќаат 88 товарни авиони Боинг 777 ширум светот секој ден. Високиот обем на испораки предизвика вртоглаво покачување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот и извршен директор на JPMorgan Chase, Џејми Димон вели дека не може да се исклучи „тешко приземјување“ за САД. Во ...
| | веќе видена | слични

Европските берзански индекси денеска се нерамномерни, цените на златото и пченицата паѓаат, како и цената на нафтата од типот брент, која се продава за помалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои голема веројатност за намалување на каматните стапки на ЕЦБ во наредните недели доколку податоците што ги добиваме за инфлацијата го зајакнат нивото на ...
| | веќе видена | слични

„Да не можам да користам кредитна картичка или да платам на рати, не би можела ништо да купам“, вели Наз Чакар. Би-би-си пренесува дека оваа 26-годишна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Косовскиот вицепремиер задолжен за евроинтеграции, Бесник Бислими се сретна со помошникот генерален секретар на Обединтетите нации за Европа, Централна Азија и ...
сите 16 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, координаторото на пратеничката група на СДСМ, на почетокот од денешната седница за изгласување на новата Влада предводена од мандатарот ...
сите 83 | | | веќе видена

Осум пожари на отворено и неколку помали интервенции се регистрирани во последното деноноќие. Активен е се уште пожарот во реонот кај кичевското село Цер, кој ...
сите 100 | | | веќе видена

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој заработи: Во Америка податоците за инфлацијата беа „по грешка“ објавени 30 минути порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: