ВРЕДИ: Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција


Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување – ова е тезата ...
| | веќе видена | слични

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Левица веќе се наметнува како втора партија - оваа теза ја истакна пратеничката од Левица, Јована Мојсоска, во гостувањето на ТВ 24. Според Мојсоска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ги наводите дека победничката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со коалицијата ВРЕДИ аналитичарот Алберт Муслиу порача дека праведно е во власта дел ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денес даде изјава по подигањето на мандатите на пратениците во која најави дека новата влада очекува да ...
| | веќе видена | слични

За Европскиот фронт не е спорен влезот на „ВРЕДИ“ во Влада туку начинот на кој тоа се први вели за утринската програма на „Слободен печат“ Алберт Муслиу. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 261 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на новата влада, Христијан Мицкоски, пред почетокот на седницата на Генералното собрание на Заедницата на ...
сите 22 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 179 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕДИ: Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: