Мицотакис со нови закани кон идната Македонска Влада


Во интервјуто за неделното издание на весникот, поранешниот шеф на македонската дипломатија говори и за актуелната ситуација во билатералните односи со Грција, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Позитивно е тоа што ниту Нова демократија ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме, вели поранешниот министер за ...
| | веќе видена | слични

Екс-шефот на македонската дипломатија и еден од потписниците на Преспанскиот договор, Никола Димитров смета дека „ниту Нова демократија ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат ...
| | веќе видена | слични

Зоран Спасовски Во нашиот пристап кон решавањето на прашањето за името, кој трае веќе триесетина години и кој генерално, кога за едните е решен, за другите е ...
| | веќе видена | слични

Како понатаму? Дали е можно да се поведе постапка за геноцид на Македонците водејќи се од петте „дејства извршени со намера да се уништи, целосно или делумно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 397 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 178 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис со нови закани кон идната Македонска Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: