ДИК ги соопштува освоените мандати за пратеници во новиот парламентарен состав


Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија најдоцна утре до 19 часот треба да донесе одлука по приговорот поднесен од Европскиот фронт за прегласувањето во селото Ларце во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Истрелите од пиштоли и автоматско оружје го означија почетокот на славјето на „Вреди“ за победата на прегласувањето во селото Ларце, општина Желино, која им го ...
| | веќе видена | слични

По првичните резултати од прегласувањето во седумте избирачки места во ИЕ5 и ИЕ6, „Европскиот фронт“ изгуби еден, а коалицијата „Вреди“ доби пратеник. Во ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Вреди доби пратеник плус во идниот собраниски состав за сметка на Коалицијата предводена од ДУИ, која на изборите на 8 мај првично освои 9 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Двајцата поранешни премиери на Македонија и Грција кои го постигнаа договорот, го потпишаа и промовираа Преспанскиот договор ги повикуваат ЕУ и меѓународната ...
сите 150 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 261 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Лидерите на Г7 пристигнуваат во време на предизвици дома, додека се обидуваат да најдат решенија за многу од најголемите проблеми во светот. Бајден вчера ...
сите 429 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 27 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги соопштува освоените мандати за пратеници во новиот парламентарен состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: