13 ЖЕНИ МЕНАЏЕРКИ СЕ НОСИТЕЛKИ НА СТАТУEТКА „ЖЕНА ВОДИЛКА“ Кои се најуспешните менаџерки?

Статуетка „Жена водилка“ ќе им биде доделена на 13 најуспешни менаџерки, од кои 10 се од земјава, а три од Србија и Хрватска. Манифестацијата која ...
| | веќе видена | слични

Д-р Јелисавета Георгиева-Јовевска , потпретседателка на Стопанската комора и советничка во Кабинетот на претседателот на Комора за економски развој и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати цената на струјата со тенденција да ја намали кога ќе почне новиот период на регулирање на цената, а тоа е од 1 јануари, но ...
сите 330 | | | веќе видена

Украина би била мудра доколку го прифати мировниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин, во спротивно руските војници ќе вршат притисок и ќе го ...
сите 350 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 81 | | | веќе видена

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Откако израелските и германските медиуми објавија дека Блинкен му ветил на Нетанјаху минатата недела дека Вашингтон ќе ги укине сите ограничувања за испорака ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера се одбележаа 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод се огласи првиот претседател на партијата, која ја формираше, Љубчо Геогриевски. „ На ...
сите 62 | | | веќе видена

Од утре до недела, како што соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), земјава ќе биде под влијание на стабилна и многу топла воздушна маса од ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со амбасадорот на Унгарија, Андраш Клајн. Како што соопшти претседателскиот Кабинет, на ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 ЖЕНИ МЕНАЏЕРКИ СЕ НОСИТЕЛKИ НА СТАТУEТКА „ЖЕНА ВОДИЛКА“ Кои се најуспешните менаџерки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: