Ахмети ги обвини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за прегласувањето, а ги спомена и пушките


По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ги наводите дека победничката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со коалицијата ВРЕДИ аналитичарот Алберт Муслиу порача дека праведно е во власта дел ...
| | веќе видена | слични

За Европскиот фронт не е спорен влезот на „ВРЕДИ“ во Влада туку начинот на кој тоа се први вели за утринската програма на „Слободен печат“ Алберт Муслиу. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократското движење и еден од лидерите на коалицијата ВЛЕН, Изет Меџити смета дека местото претседател на Собранието веќе е завршена работа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Демократско Движење, Изет Меџити, вечерва гостувајќи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече да треба да избира меѓу Никола Груевски и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократско Движење, Изет Меџити вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека минатите премиер не ги однело ДУИ во пензија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 178 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети ги обвини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за прегласувањето, а ги спомена и пушките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: