ПОНИСКИ КАМАТИ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА ПО ЈУНИ Неизвесно е дека тоа ќе се случи истовремено со европското намалување


Неизвесно е што ќе се случува со каматните стапки. Ако Европската централна банка почне да ја намалува каматната стапка тоа ќе има ефект и кај нас, меѓутоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Статистичкиот извештај на Банката за меѓународни порамнувања (БИС) за последниот квартал од 2023 година, како и за годината во целина, се обидува да го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот и извршен директор на JPMorgan Chase, Џејми Димон вели дека не може да се исклучи „тешко приземјување“ за САД. Во ...
| | веќе видена | слични

Постои голема веројатност за намалување на каматните стапки на ЕЦБ во наредните недели доколку податоците што ги добиваме за инфлацијата го зајакнат нивото на ...
| | веќе видена | слични

„Да не можам да користам кредитна картичка или да платам на рати, не би можела ништо да купам“, вели Наз Чакар. Би-би-си пренесува дека оваа 26-годишна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, изјави за RTÉ дека постои „голема веројатност“ за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Вицегувернерката на Народната банка Ана Митреска на 23. состанок на Банката за меѓународни порамнувања (БИС) за монетарната политика во Централна и Источна ...
| | веќе видена | слични

Кредитите ќе поевтинат по најавата на Европската Централна банка во јуни да ги спушти каматите. Намалувањето прво ќе го почуствуваат фирмите и граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 19 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 50 | | | веќе видена

Канцеларијата на адвокатот Христијан Георгиевски ќе ја брани 33-годишната кратовчанка која со нож ги уби својот сопсруг и свекор. Тој за „Телма“ вели дека ...
сите 76 | | | веќе видена

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОНИСКИ КАМАТИ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА ПО ЈУНИ Неизвесно е дека тоа ќе се случи истовремено со европското намалување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: