Продолжуваат разговорите на ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ за состав на новата влада


Зад затворени врати и без многу информации се одвиваат разговорите за формирање на владината коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“. И покрај низата објави на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии

Преговорите меѓу коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Преговорите за владина коалиција на ВМРО-ДПМНЕ се во напредна фаза, детали нема да се откриваат се додека не бидат постигнат и конечниот договор. Ова е ставот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Двајцата поранешни премиери на Македонија и Грција кои го постигнаа договорот, го потпишаа и промовираа Преспанскиот договор ги повикуваат ЕУ и меѓународната ...
сите 150 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 262 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Лидерите на Г7 пристигнуваат во време на предизвици дома, додека се обидуваат да најдат решенија за многу од најголемите проблеми во светот. Бајден вчера ...
сите 429 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 27 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат разговорите на ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ за состав на новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: