„Лидл“ го подготвува теренот за соработка со македонските компании

Над 130 компании од државава биле запознаени со можностите за соработка со германски „Лидл“, кој веќе стартуваше со инвестиција за изградба на логистички ...
| | веќе видена | слични

Покрај историската комисија со Бугарија, малкумина знаат дека има и комисија за односите со Грција која произлезе од Договорот од Преспа. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Додека официјална Атина ја обвинува Македонија дека го крши Договорот од Преспа и обврските што произлегуваат од него грчката власт презема дејствија кои ...
| | веќе видена | слични

Во октомври 2023 година, компанијата започна проект за промоција на македонски традиционални производи, како ајвар, пастмајлија, ... Над 130 македонски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливен кажа дека договорот со Украина за борбено дејствување на Русија се протега секаде каде руските ...
сите 273 | | | веќе видена

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 315 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 244 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 279 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон за „горливите прашања во регионот“, политичките ...
сите 34 | | | веќе видена

Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Неидентификувана жена е пронајдена во четвртокот попладне на плажата Полихроно во општина Касандра, Халкидики. Жената била пронајдена без свест, и за кратко ...
сите 44 | | | веќе видена

Популистичката партија Акција на незадоволните граѓани (АНО) на поранешниот чешки премиер Андреј Бабиш денеска соопшти дека решила да ги напушти Алијансата на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лидл“ го подготвува теренот за соработка со македонските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: