Зелената енергија на Македонија во подем

Јужна Кореја денеска објави пакет помош од 26 трилиони вони (19 милијарди долари) за домашната индустрија за чипови за да ѝ помогне да се соочи со жестоката ...
| | веќе видена | слични

Германската економија бележи благ раст од почетокот на вториот квартал, поддржана од услужниот сектор и треба да биде поддржана од закрепнувањето на личната ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите компании за снабдување со природен гас во Кина најави изградба на фабрика во која кујнскиот отпад ќе се претвора во зелен метанол. Зелениот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин го поздрави развојот на енергетскиот сектор во земјата на состанокот со владини претставници. „И покрај санкциите и силната ...
| | веќе видена | слични

Иако Европа сака да биде „најзелена“ во светот, Азија е континентот каде што се произведува најмногу сончева енергија во светот. Европејците се во водство кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе на случаи на семејно насилство биле регистрирани во МВР во изминатото деноноќие. Доцна по полноќ, приведен е 32-годишен штипјанец со иницијали Е.С. кој ...
сите 338 | | | веќе видена

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 19 | | | веќе видена

Освен министер за екологија, Изет Меџити ќе биде и прв вицепремиер во идната Влада. Тоа и самиот го потврди, појаснувајќи дека оваа функција не постои во ...
сите 114 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 50 | | | веќе видена

Хеликоптер од Одделот за воздухопловни единици на МВР исфрли над 25 тони вода и го стави под контрола пожарот во Кичевско. – Хеликоптер Бел-412 од Одделот за ...
сите 111 | | | веќе видена

Канцеларијата на адвокатот Христијан Георгиевски ќе ја брани 33-годишната кратовчанка која со нож ги уби својот сопсруг и свекор. Тој за „Телма“ вели дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелената енергија на Македонија во подем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: