Сончево и топло, попладне локално дожд и грмежи

9 копии
3 копии

„Главната трафостаница во ХЕ Шпиље погодена беше од гром-електрично празнење, при силно невреме. Екипите веднаш излегоа на терен и со максимално залагање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
| | веќе видена | слични

Поради присуство на влажна и нестабилна воздушна маса, денес и во следните денови ќе има честа појава на пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: За време на викендов, и тоа поради влијанието на висински циклон од запад, повторно Атмосферата во Македонија позначително ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло, попладне локално дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: