Азески: Господ на помош на тој што ќе донесе милијарда евра


Жителите на прилепските села Оревоец, Крстец и Плетвар и денеска ги продолжија протестите против ископот на конзорциумот „Бехтел и Енка“ што е непосредно до ...
| | веќе видена | слични

Жителите на прилепски Ореовец, кои веќе една недела го блокираат приодот кон своето село, каде конзорциумот „Бехтел и Енка“ подготвува терен за експлоатација ...
| | веќе видена | слични

 Тие протестираат повеќе од десет дена, а во меѓувреме преку правен застапник доставени се преставки до прилепскиот основен суд за обезбедување докази и до ...
| | веќе видена | слични

„Вчера, претпоставуваме на барање на ЈП за државни патишта, на увид излегоа двајца инспектори, главниот инспектор на Инспекторатот и инспекторката за животна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Жителите на прилепското село Ореовец, кои веќе една недела го блокираат приодот кон своето село, каде конзорциумот Бехтел и Енка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во селото Ореовец (Прилепско) се наоѓа црквата „Св. Димитрија“, која е гробиштен храм изграден во 1874 година. Црквата претрпе огромни штети по вршењето на ...
| | веќе видена | слични

Штетата е настаната по минирањето во непосредна близина од страна на преплатениот од народни пари конзорциум, што предизвикало земјотреси чија последица се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина дена прават протесна блокада на патот кон село Ореовец и не дозволуваат машини и работници да продолжат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 292 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 82 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Господ на помош на тој што ќе донесе милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: