Ново задолжување од 35 милиони евра


Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 295 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 179 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Телесна повреда од член 130 став 2 во ...
сите 84 | | | веќе видена

Неговата изјава уследи по потпишувањето на договорот за одбрана помеѓу Северна Кореја и Русија. Во Јужна Кореја во сила е забрана за продавање на во области ...
сите 162 | | | веќе видена

ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕНОВИВЕ ВО ПАРИСКИ „ЛЕ МОНД“ Угледниот француски весник „Ле монд“ ја опишува професорката на Катедрата по македонски јазик, цивилизација и култура ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново задолжување од 35 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: