КИНА СЕ ОСЛОБОДУВА ОД ДОЛАРОТ И КУПУВА ЗЛАТО Продаде државни обврзници на САД вредни 53,3 милијарди долари

Кина продаде рекордни 53,3 милијарди американски државни обврзници и други хартии од вредност во првиот квартал во обид да се диверзифицира од американските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Пекинг во средата објави контрамерки против американските компании откако Вашингтон стави на црна листа на кинески фирми за наводен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кина воведе санкции за група американски компании поврзани со воената индустрија и нивните високи функционери, објави Министерството за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Кина одлучи да воведе санкции за американските специјални индустриски компании и нивните менаџери за продажба на оружје на Тајван и како одговор на санкциите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Европската унија споделува дел од загриженоста на Соединетите Американски Држави кон Кина кога станува збор за економските односи, но има поинаков, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Таа го изјави ова за време на дебата во Брисел, пред европските избори во јуни годинава, коментирајќи ги новите високи царини за кинеските стоки. „Во врска со ...
| | веќе видена | слични

Европската унија споделува дел од загриженоста на САД кон Кина кога станува збор за економските односи, но има поинаков, поприлагоден пристап, истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 197 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 129 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 88 | | | веќе видена

Веројатноста за смртоносен топлотен бран што ги погоди САД, Мексико и Централна Америка кон крајот на мај и почетокот на јуни беше 35 пати поголема поради ...
сите 263 | | | веќе видена

„Не само што беше вистинското време туку ако не го потпишевме договорот работите можеа да ‘скиснат’, не само да созреат затоа што 6 години подоцна работите ...
сите 161 | | | веќе видена

Белградски Курир наведува аналитичари кои оценуваат дека именувањето на Стоилковиќ на новата функција е исклучително добра вест за Белград. Поранешниот ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА СЕ ОСЛОБОДУВА ОД ДОЛАРОТ И КУПУВА ЗЛАТО Продаде државни обврзници на САД вредни 53,3 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: